Pradžia Verslas SBA prie Klaipėdos statys gigantišką logistikos centrą ir baldų komponentų gamyklą

SBA prie Klaipėdos statys gigantišką logistikos centrą ir baldų komponentų gamyklą

4 minutė(s) skaitymo
0
676

Didžiausius šalyje baldų fabrikus valdantis koncernas SBA 2018 m. pavasarį šalia Klaipėdos pradės logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Planuojama, kad pirmasis statybų etapas, kurio metu iškils 28 000 kv. m. ploto SBA baldų grupės Centrinis sandėlis ir 12 000 kv. m. baldų komponentų (komplektuojančiųių dalių) gamykla, bus baigti iki 2018 m. pabaigos. Į pirmąjį statybų etapą koncernas investuos 22 mln. eurų.

Logistikos centre bus sandėliuojama ir paskirstoma 4 koncerno SBA baldų fabrikų – „Klaipėdos baldų“, „Germanikos“, „Šilutės baldų“ ir „Visagino linijos“ produkcija, kuri vėliau iškeliaus užsakovams po visą pasaulį.

Planuojama, kad logistikos centre ateityje bus taip pat centralizuotai priimama bei po fabrikus paskirstoma baldų gamybai reikalinga žaliava.

Komponentų gamykloje bus gaminamos atskiros baldų dalys ir įvairios namų interjero detalės.

Siūlys bendradarbiauti ir didins regiono konkurencingumą

„Mūsų svarbiausias tikslas – optimizuoti tiekimo grandinę ir padidinti ne tik SBA baldų fabrikų, bet ir viso regiono baldininkų konkurencingumą pasaulinėse rinkose. Centralizuota logistika leis ženkliai efektyviau užpildyti produkcija krovininius automobilius ar konteinerius, krovinį formuojant iš skirtingų fabrikų gaminių“, – sprendimą investuoti į logistikos centro statybas komentavo koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

SBA logistikos centras teiks paslaugas ne tik koncernui priklausantiems fabrikams, bet ir kitiems Lietuvos gamintojams, dirbantiems su tarptautiniais mažmeninės baldų prekybos tinklais.

„Toks bendradarbiavimas ir galimybė sumažinti transportavimo kaštus didintų visos Lietuvos konkurencingumą ir leistų šioje srityje dar aktyviau konkuruoti su Lenkijos ir kitų Vidurio Europos šalių gamintojais“, – sakė E.Valentinavičius.

Baigus plėtrą centras užims 9 ha

Planuojama, kad SBA logistikos centras bus vystomas trimis etapais, palaipsniui didinant tiek sandėliavimui skiriamus plotus, tiek ir plečiant baldų komponentų gamybą.

„Įgyvendindami šį projektą intensyviai dirbame su logistikos ir sandėlių valdymo sistemų profesionalais. Jau šiandien SBA baldų fabrikuose yra įdiegtos moderniausios RFID, arba objekto žymėjimo ir sekimo sistemos  technologijos, leidžiančios išvengti klaidų priimant ir pakraunant krovinius. Tačiau Centriniam sandėliui ieškome dar didesnį efektyvumą užtikrinančių sprendimų“, – pasakojo SBA koncerno viceprezidentas E.Valentinavičius.

Šiuo metu koncerno komanda kartu su logistikos procesų specialistais atlieka paruošiamuosius projekto įgyvendinimo darbus – SBA baldų fabrikų vidinių logistikos srautų analizę, projektuoja pastatą, jo vidaus išdėstymą, privažiavimo aikšteles, planuoja vietą antrajam ir trečiajam logistikos centro plėtros etapams.

Planuojama, kad trečiasis, paskutinis, logistikos centro etapas bus baigtas įgyvendinti 2027 m., o bendras sandėlio plotas sieks 9 hektarus – tiek, kiek užima Bernardinų sodas Vilniuje.

parengta pagal pranešimą spaudai

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas
Rodyti daugiau Verslas