Verslas

Lietuvių sukurtas išmanusis plaktuvas pritraukė dideles investicijas

Išmanų, tyliai veikiantį ir lengvai valomą maisto ir gėrimų plaktuvą Millo sukūrę ir užpatentavę lietuviai per 30 dienų pritraukė 90 tūkst. eurų investicijų iš užsienio.

Prieš mėnesį sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) platformoje Kickstarter startavę lietuviai sėkmingai pasiekė užsibrėžtą tikslą ir pritraukė užsakymų už daugiau nei 80 tūkst. svarų sterlingų (90 tūkst. eurų).

Į lietuvių sukurtą išmanųjį plaktuvą investavęs verslininkas Vladas Lašas drąsina ir kitus tapti verslo angelais bei patarėjais startuolių kūrėjams.

„Džiaugiuosi būdamas kartu su šia jauna, bet labai kvalifikuota ir ambicinga komanda. Stengiuosi padėti ne tik investicijomis, bet ir dalindamasis savo ryšiais bei sukauptu patyrimu. Manau, kad vyresnieji verslo kūrėjai galėtų drąsiau investuoti į startuolius Lietuvoje – tapti verslo angelais ir patarėjais startuolių kūrėjams. Tai labai įdomi, prasminga ir svarbi Lietuvos ateičiai veikla“, – sako V. Lašas.

Kickstarter platformos pagalba, jau virš 125 tūkst. idėjų autoriams pavyko sėkmingai pritraukti investicijas, o bendra projektų surinktų pinigų suma – virš 3 milijardų JAV dolerių.

Kickstarter yra pasirinkimas #1 iš visų sutelktinio finansavimo platformų dėl aukštos projektų kokybės ir sėkmės istorijų. Projektai kruopščiai atrenkami ir tikrinami ar idėjų autoriai gebės išpildyti savo pažadus. Gavome pastabų ir mes, tačiau per porą dienų pavyko viską suderinti. Pagal 2017 m. oficialią statistiką vos 1% Kickstarter startavusių projektų pavyksta surinkti virš 100 tūkstančių JAV dolerių. Todėl su visa komanda be galo džiaugiamės pasiektu rezultatu“, – pasakoja Millo išradėjas Ruslanas Trakšelis.

Plaktuvas Millo

Lietuva nepatenka tarp valstybių, kurių gyventojai gali registruoti savo kampanijas Kickstarter platformoje, todėl Millo projektą lietuviai leidžia iš naujai įkurtos įmonės „Millo Appliances Limited“ Jungtinėje Karalystėje, Kembridže.

„Pagrindinis tikslas buvo Kickstarter pagalba pasitikrinti pasaulinę rinką – kokio plaktuvo žmonėms reikia, kokios šalys labiausiai domisi. Kasdien, iš viso pasaulio gauname daugybę laiškų, žinučių iš žmonių, kurie žavisi ir palaiko idėją“, – sako R. Trakšelis.

Išradėjas taip pat sulaukė daugybės užklausų atsiųsti Millo demonstracines versijas siekiant paruošti produkto apžvalgas iš „TechCrunch“, „CBS“, „MacLife“ bei kitų.

Kampanijos metu susilaukta dėmesio ir iš potencialų investuotojų bei distributorių.

Aktyviausiai lietuvių sukurtą trintuvą pirko Jungtinių Valstijų, Kanados, Australijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos gyventojai. Nustebino tai, jog užsakymų buvo net iš Honkongo, Indijos, Japonijos, Jungtinių Arabų Emyratų.

„Projekto eigoje esamiems pirkėjams pasiūlėme Millo puodelio dangtelio patobulinimo galimybę – vakuuminio sandarinimo sprendimą. Šis naujas funkcionalumas sulaukė didžiulio projekto gerbėjų palaikymo“, – teigia  Ruslanas.

Plaktuvas Millo

Pradžią finansavo 4 Lietuvos verslo angelai

Išmanaus plaktuvo sukūrimui ir pilnam produkto paruošimui reikalingus beveik 100 tūkst. eurų lietuviai nesunkiai gavo iš keturių Lietuvos verslo angelų – V.Lašo bei dar trijų šalies verslininkų.

„Investuotojai tiki šia idėja, nes mato, kad Millo yra labai patogus įrankis, leisiantis išsiugdyti sveikus mitybos įpročius. Jis visiškai pritaikytas šiuolaikiniam, greitam žmonių gyvenimo tempui ir neturi analogų rinkoje“, – sako R.Trakšelis.

Kūrėjai įsitikinę, kad Millo sėkmę lems patogumas ir funkcionalumas, visiškai atitinkantis šiuolaikinio – skubančio, bet norinčio sveikai gyventi žmogaus, poreikius.

Plaktuvas Millo

Antrasis finansavimo pritraukimo ciklas

Lietuvių Millo kūrėjų komanda pradėjo pasiruošimo darbus antrajam finansavimo ciklui, kurio metu planuoja pritraukti 300 tūkst. eurų. Tokiu atveju, bendra investicijų suma sudarys pusę milijono eurų. Lėšas planuojama pritraukti iš verslo angelų. Investicijos reikalingos pirmosios partijos tūkstančio vienetų gamybos paleidimui. Taip pat planuojama plėsti komandą.

„Ateityje planuojame kreiptis į rizikos kapitalo fondus. Tačiau dabar Millo valdyba priėmė sprendimą lėšas pritraukti iš privačių investuotojų dėl sandorio paprastumo ir greičio. Be to jau yra susidomėjusių verslo angelų“, – sako kompanijos vadovas.

Lietuviai užpatentavo konstrukciją ir dizainą

Lietuviams patentas suteiktas už naujovišką Millo magnetinės sankabos sprendimą peiliukų dangtelyje, kuris užsukamas tiesiogiai ant gertuvės. Tokia konstrukcija leidžia itin patogiai nuimti, naudoti ir valyti plaktuvo Millo dangtelį ir tokiu būdu sutaupyti daug laiko.

„Visi šiais laikais labai užsiėmę, kartais net neturime laiko tinkamai papusryčiauti ar papietauti, bet vis tiek norime sveikai gyventi. Labai dažnai sulčiaspaudės ar kokteilių plaktuvai būna naudojami savaitę, o paskui atsiduria tolimiausioje lentynoje, nes yra nepatogūs: užima daug vietos, garsiai veikia, ilgai užtrunka juos išrinkti, išplauti ir vėl surinkti. Todėl ilgai kūrėme tokį maisto trintuvą, kuris išspręstų visus šiuos nepatogumus ir visada būtų „po ranka“ – patogus naudoti kasdien“, – apie problemos sprendimą pasakoja R.Trakšelis.

Trintuvo valdymo funkcionalumą praturtina Millo mobilioji programėlė bei išmanusis peiliukų dangtelis (angl. „SmartLid“). Mobiliosios aplikacijos pagalba vartotojai lengvai susiras naujų receptų arba pasidalins savaisiais.

Millo išsiskiria tuo, kad kiekvienam maisto kokteiliui sukuriami unikalūs plakimo nustatymai. Kad išsiugdytum įprotį sveikai maitintis, svarbu ne tik susidaryti mitybos planą, bet ir turėti galimybę nuolat sekti savo rezultatą. Kaskart vartotojui pasinaudojus trintuvu, Millo tai seka ir automatiškai išsaugo“, – analogų neturintį išmanųjį plaktuvą apibūdina jo kūrėjas.

Lietuvių sukurtuoju trintuvu maisto kokteilio paruošimas, kartu su peiliukų nuplovimu, trunka vos dvi minutes.

Vieno Millo trintuvo baze gali naudotis neribotas kiekis vartotojų, užtenka turėti specialiai tam pritaikytas gertuves – todėl jis idealiai tinka vartoti visiems šeimos nariams ir biuruose“, – tikina R. Trakšelis.

Beje, Lietuvos patentų biuro išduota patento apsauga apima ne tik plaktuvo, maišytuvo ir gertuvės funkciją turintį Millo, bet ir kitokiems prietaisams tinkamą tokią pačią magnetinę konstrukciją: ledukų smulkintuvams, maisto smulkintuvams, kokteilinėms ar kitiems prietaisams, kuriuose naudojami sukami ašmenys ar mentės. Tad tikėtina, kad ateityje Millo komanda nustebins naujais išradimais.

Be pačios magnetinės konstrukcijos patento, šių metų pradžioje Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba užpatentavo ir lietuvių sukurtojo Millo plaktuvo dizainą.

Tai jau trečias R.Trakšelio sėkmingai vystomas startuolis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close