Pradžia Pramogos Renginiai Renginių kalendorius gruodžio mėnesiui Klaipėdoje

Renginių kalendorius gruodžio mėnesiui Klaipėdoje

46 minutė(s) skaitymo
0
375
Klaipėdos eglė

Kas mūsų laukia gruodį Klaipėdoje, pristatomas renginių kalendorius “Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė”.

ADVENTO EDUKACINIAI RENGINIAI KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRE
Projekto „Tradicija šeimai” šeštadieninės dirbtuvės
ŠIAUDINUKAI
Gruodžio 9 d. 10.00 val. Žvaigždutės vėrimas
Gruodžio 16 d. 10.00 val. Girliandos vėrimas
SKIAUTINUKAI
Gruodžio 9 d. 11.00 val. Žaisliuko eglutei-meduolio siuvimas
ŽVAKĖS
Gruodžio 16 d. 11.00 val. ir 13.00 val. Natūralaus bičių vaško žvakių liejimas senoviniu būdu
KALĖDINĖ BATIKA
Gruodžio 9, 16 d. 12.00 val. Audinio tapymas mitologiniais siužetais.
Užsiėmimai mokami. Būtina registracija tel. (8 46) 312113
Dalyvių skaičius ribotas. Infromaciją apie edukacijas grupėms rasite www.etnocentras.lt
KUR – Klaipėdos etnokultūros centre

Jaunimas ant karštsios kėdės sodina Sigitą Parulskį.
Žinomas lietuvių poetas, eseistas, vertėjas, dramaturgas ir kritikas, dažnai vadinamas vienu svarbiausių šiuolaikinių lietuvių rašytoju – Sigitas Parulskis, atsakinės į jaunimo klausimus. Tai bus pirmasis naujo pokalbių ciklo „Jaunimas ant karštosios kėdės sodina…“ renginys.
KUR – Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Gruodžio 6 d. 17.00 val.

Interaktyvaus žaidimo „Neringos miesto detektyvai“ pristatymas
Pernai KKKC Meno kiemas pristatė žaidimą „Klaipėdos miesto detektyvai“, skirtą klaipėdiečiams ir svečiams padėti netikėtu rakursu pažinti savąjį miestą ir jo jūrinį paveldą. Per miesto gimtadienį Klaipėdai padovanotas žaidimas iki šiol gyvena savąjį gyvenimą – jį žaidžia mokyklų, įvairių įstaigų bendruomenės ar draugų kompanijos.
Šiemet kūrybinė komanda – projekto vadovė, kuratorė Inga Norkūnienė ir idėjos bei meninių sprendimų autorė Lina Jaruševičiūtė tęsė tarpdisciplininį, įvairius sektorius – architektūrą, medijas, kultūros paveldą, istoriją bei edukaciją jungiantį žaidybinį projektą ir, pasinaudojusios jau sukurta žaidimo platforma, adaptavo jį kitam pamario miestui – Neringai, tiksliau, vienai jos gyvenvietei Nidai.
KUR – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4, Nida)
Gruodžio 6 d. 18 val.

Tradicinė Kalėdų Eglučių Kiemelio įžiebimo ceremonija
Artėjant gražiausioms metų šventėms Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ketvirtus metus iš eilės kviečia savo partnerius ir geradarius sukurti mieste Kalėdinių Eglučių Kiemelį.
Šiais metais rekordinis dalyvių skaičius, kiemelyje puikuosis virš 30 eglučių.
KUR – I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje (H. Manto g. 25)
Gruodžio 6 d. 18.30 val.

Spektaklis „Juoda dėžutė“
Baltarusių dramaturgas Pavelas Priažko (g. 1975 m. Minske) – viena labiausiai intriguojančių šiuolaikinės dramaturgijos figūrų. Genijus ir novatorius, provokuojantis ir fiksuojantis, neklausinėjantis ir nesiūlantis atsakymų.
„Juoda dėžutė“ (2016) – naujausia P. Priažko pjesė, iki šiol niekur nepastatyta. Pjesės herojai patenka į savotišką laiko kilpą ir persikelia iš dabarties į savo pačių praeitį – mokyklą internatą. Herojai bando „peržaisti“ savo istoriją – tačiau žaidimas išeina kraupokas, kupinas neišsakomo nerimo ir nebylaus siaubo.
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 6 d. 19 val.

Mantas. Akustinis žiemos koncertas
KUR – Žvejų rūmai
Gruodžio 7 d. 17.00 val.

Advento vakaras „Aš nemirštu, aš žengiu į gyvenimą…“
Rrežisierės Dalios Kanclerytės dokumentinio filmo „Rožių lietus“ peržiūra ir brolio Benedikto pamąstymai.
KUR – Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Gruodžio 7 d. 16.00 val.

„Kalėdinis Ievos Simonaitytės knygų aromatas“
Renginio metu skaitysime ištraukas iš I. Simonaitytės kūrinių, kuriose yra aprašomi patys įvairiausi kvapai. Su aromaterapijos namų „Kap Kap“ specialiste kalbėsime apie kvapų reikšmę ir poveikį žmogui.
KUR – Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
Gruodžio 7 d. 18.30 val.

August Strindberg ,,Tėvas“
Kaip žmonės, kadaise neabejotinai mylėję vienas kitą, pasirengę atiduoti į kito rankas savo gyvenimą, pamažu ima tolti vienas nuo kito? Kokiu būdu tie, regis, nedideli ir nesvarbūs skirtumai, kiek kitoks požiūris į pasaulį, staiga tampa esmine kliūtimi susikalbėjimui? Augustas Strindbergas (1849 – 1912) – švedų rašytojas bei dramaturgas, viena svarbiausių teatro figūrų pasaulyje, pelnytai laikomas moderniojo teatro pradininku.
KUR – Klaipėdos dramos teatr
Gruodžio 7 d. 19.00 val.

Spektaklis „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis)
Sėkmingiausias „Klaipėdos jaunimo teatro“ mono spektaklis vėl beldžiasi į jūsų širdis. Vieno veiksmo pjesė „Kontrabosas“– tai paralelė į mūsų pačių kasdienybę. Dabartinė garbėtroškų ir narcizų visuomenė kasdien mokosi tą pačią pamoką kaip ir P. Süskind dramos herojus – pervertinus savo galimybes, lieka protestuoti prieš tavo talento nepastebėjusį pasaulį ir pradeda jo nekęsti. Arba galų gale suvokti, kad esi tik vienas didelio orkestro instrumenas, greičiausiai net ne kontrabosas, o barškutis.
KUR – Kultūros fabrikas
Gruodžio 8 d. 18.30 val.

„Kalėdų oratorija
Baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho šešių kantatų ciklas, visuotinai vadinamas „Kalėdų oratorija“, ryškiai muzikos istorijoje iškyla, lyginant su kitomis genijaus kantatomis, skirtomis advento ar Kalėdų laikotarpiui. Kas nulėmė jų pasaulinį išskirtinumą? Pirmiausiai oratorijos tekstas yra fokusuotas į vientisą Kalėdų istoriją, kurio pagrindas – Biblijos pasakojimas apie angelų apreiškimą, piemenų adoraciją, Jėzaus gimimą ir trijų išminčių iš rytų atėjimą į Betliejų.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 8 d. 17 val.

LCC Kalėdų šventė
LCC tarptautinis universitetas kviečia visus klaipėdiečius ir miesto svečius pradėti kalėdinį sezoną kartu su LCC bendruomenės rengiama labdaros muge bei koncertu.
PROGRAMA:
17 val. Kalėdnė labdaros mugė
Kalėdinė labdaros mugė – vienas šilčiausių ir jaukiausių universiteto renginių, kurioje kiekvienas atras ką įsigyti ir kuo papuošti savo namus. Mugės metu savo rankdarbius pristatys Klaipėdos miesto mokyklų, įvairių užimtumo centrų moksleiviai bei socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Taip pat bus galima paskanauti tradicinio obuolių gėrimo, gardžių vaflių ir kitų kepinių. Renginio metu bus renkamos lėšos, skiriamos Klaipėdos nakvynės namų gyventojų Kūčių stalui suruošti.
19 val. Kalėdinis vaidinimas
Renginio kulminacija taps LCC tarptautinio universiteto bendruomenės ruošiamas kalėdinis vaidinimas, kuris vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
KUR – LCC universitetas
Gruodžio 8 d. 19 val.

Filmas „Stebuklas“
1992 m., Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta!
KUR – Kultūros fabrikas
Gruodžio 8 d. 18.30 val.

August Strindberg ,,Tėvas“
Kaip žmonės, kadaise neabejotinai mylėję vienas kitą, pasirengę atiduoti į kito rankas savo gyvenimą, pamažu ima tolti vienas nuo kito? Kokiu būdu tie, regis, nedideli ir nesvarbūs skirtumai, kiek kitoks požiūris į pasaulį, staiga tampa esmine kliūtimi susikalbėjimui? Augustas Strindbergas (1849 – 1912) – švedų rašytojas bei dramaturgas, viena svarbiausių teatro figūrų pasaulyje, pelnytai laikomas moderniojo teatro pradininku.
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 9 d. 17 val.

Dovana Klaipėdai ir klaipėdiečiams: parodos „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ pristatymas. Kalėdinių giesmių koncertas

Tai unikali kelionė laiku, šuolis daugiau nei 2000 metų atgal ir galimybė išvysti, koks buvo svarbiausiojo žmonijos istorijoje kūdikėlio gimimas. Išskirtinis klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – lėlių paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – nepaprasta žmonijos gerumo istorija, skambant adventinio laiko giesmėms, į Teatro aikštę atkeliaus gruodžio 9 d. 17 val.
Projekto autorė tūkstantmečius menančią Jeruzalės istoriją ir svarbiausią žmonijos gimimą papasakos per 12 preciziškai sudėliotų epizodų: „Jeruzalė“, „Erodo valdymas, gyventojų surašymas“, „Sinagoga“, „Amatai“, „Prekyba“, „Maisto gaminimas“, „Gyvulininkystė“, „Kedrono slėnis“, „Karavanų kelias“, „Užeiga“. Tiesa, dvi esminės biblinės scenos ekspoziciją papildys vėliau – gruodžio 25-ąją scena „Jėzaus gimimo istorija“, sausio 6-ąją „Trys karaliai“.
Unikalioje ekspozicijoje – 120 žmonių figūrėlių, 55 vnt. gyvūnėlių. Išskirtinė paroda Teatro aikštėje bus įkurdinta stikliniame paviljone, kurio ilgis 12 metrų, plotis 3 metrai. Stiklinę paviljono dalį specialiai šiam projektui gamina kompanija „GLASSBEL“.
KUR – Teatro aikštėje
Gruodžio 9 d. 17 val.

Šviečiančio kubo „Prakartėlės vitražai“ įžiebimas
Senosios bažnyčios vietoje įkurdinta prakartėlė – švies bažnyčių vitražais ir senosios dailės kūriniais, idėja apjungia įvairių konfesijų tradicijas.
KUR – buv. Šv. Jono bažnyčios a.
Gruodžio 9 d. 18 val.

PREMJERA. Miuziklas „Eglė žalčių karalienė“
„Eglė žalčių karalienė“ – legenda, kurią nuo vaikystės žinome kiekvienas. Mažiems ji mums buvo tarsi stebuklinė pasaka. O užaugus – atsiskleidė daug gilesnėmis prasmėmis. Įgiję gyvenimo patirties, supratome, kad ji – apie mus. Apie tai, ką kiekvienas vienaip ar kitaip esame patyrę. Apie nepaprastą meilę, ilgesį, pasitikėjimą, ir išdavystę, po kurios gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo. Talentingasis ir unikalusis kūrybinis duetas Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius tą ir darė: ėmė sluoksnį po sluoksnio, kasė, kol iškasė stebuklą. Vasara praleista su šia legenda, gilinantis į archaines jos versijas bei simbolius – ir gimė naujas Lietuvos scenos deimantas: miuziklas „Eglė žalčių karalienė“.
KUR – „Švyturio“ aren
Gruodžio 10 d. 12 val.

Agnė Dilytė „Dėdės Tito džiazas“
Kai jūsų tėvai buvo tokio amžiaus, kaip dabar jūs, jie labai mėgo skaityti vieną tokią šaunią knygą „Oro duobė. Nelaisvėje“. Ją parašė garsus vokiečių rašytojas Peteris Hacksas. Tai linksma, juokinga ir šiek tiek išprotėjusi knyga apie mažos mergaitės Henrietės ir dėdės Tito nuotykius. Viskas, gana plepėti – žiūrime ir klausomės!
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 10 d. 13 val.

Makaronų opera. Opera vaikams
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras tęsia „maisto paieškas“ ir pristato vaikų pamėgtos „Bulvinės pasakos“ tęsinį – „Makaronų operą“. Kaip ir pirmoji, tai pasaka visai šeimai – vaikams nuo 3 iki 99 metų. Šįkart išbadėjusios pelės atvyksta į Italiją, operos ir skaniausio pasaulyje maisto tėvynę, norėdamos sočiai krimstelėti makaronų
KUR – Žvejų rūmai
Gruodžio 10 d. 16 val.

„Vario vargonai“
Ši koncertinė programa į darnią visumą sujungs varinių pučiamųjų kvinteto ir vargonų skambesį. Sakralioje koplyčios erdvėje kartu muzikuos Klaipėdos brass kvintetas ir vargonininkas Balys Vaitkus. Pasak muzikologės Jūratės Landsbergytės, jis yra „bene ryškiausias akademinio vakarietiško vargonavimo atstovas Lietuvoje“. Aktyviai koncertuojančio atlikėjo, Nidoje vykstančio festivalio „Vargonų vasara“ organizatoriaus repertuaras apima kūrybą nuo ankstyvųjų baroko meistrų iki šiuolaikinių užsienio bei lietuvių autorių kūrinių.
Vargonininko ir kvinteto atliekami pakiliai suskambės tiek originalūs kūriniai, tiek kalėdinių giesmių arnažuotės, suteiksiantys renginiui rimties ir sakralumo. Programa kvies susikaupti ir įsiklausyti į „Vario vargonų“ gaudesį. Tai bus advento sekmadienio vakaras. Laikas neskubės ištirpti (kaip pirmasis sniegas), mintys ieškos ramybės, o siela – palaimos dangiškų harmonijų salose
KUR – Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyči
Gruodžio 12 d. 18.30 val.

„Netikėti susitikimai“
Programa „Netikėti susitikimai“, kurią parengė keturi jauni, bet jau gerai žinomi mūsų šalies muzikai – Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Glebas Pyšniakas (violončelė), Robertas Lozinskis (fortepijonas) ir Marius Šinkūnas (vibrafonas) – iš užmaršties prikels Lietuvos žydų muzikinio paveldo klodus. Pasak atlikėjų, „daugiau kaip 600 metų Lietuvos žydai (litvakai) ženkliai prisidėjo prie Lietuvos ir kaimyninių šalių vystymosi, kol Holokausto tragedija sunaikino ar privertė pasitraukti beveik 95 % jų aktyvios bendruomenės. Nepaisant to, litvakų palikuonys iki šių dienų pasklidę po visą pasaulį. Apie juos ir jų kūrybą nemažai kalbėta ir rašyta, tačiau geriausias būdas muzikai išlikti gyvai yra jos skambėjimas, nuolatinis gyvas atlikimas. Tokiu būdu kūryba pasiekia klausytojų širdis ir protus.
KUR – Klaipėdos koncertų sal
Gruodžio 11 d. 17.30 val.

„Seku seku Kalėdų pasaką“ – nemokamas paramos renginys šeimoms
Visi labai laukiame Šv. Kalėdų. Dar labiau jų laukia vaikai. Kad šis laukimas būtų prasmingesnis ir malonesnis, kviečiame į kalėdinių istorijų skaitymo renginį, skirtą šeimoms. „Seku seku Kalėdų pasaką“ ves puikiai klaipėdiečiams pažįstamos aktorės: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Karolina Kontenytė ir Vaiva Kvedaravičiūtė, vaidinančios Klaipėdos jaunimo teatre.
KUR – Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda
Gruodžio 14 d. 20 val.

Roko simfonija ant ledo
Žinomiausia šalies ledo šokėjų pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko savo gerbėjams ruošia išankstinę kalėdinę dovaną. Praėjusiais metais didžiulio pasisekimo sulaukęs jų ledo šou pagal grupės „Queen“ muziką šiemet sujungs ledo, muzikos žvaigždes ir simfoninį orkestrą naujam projektui „Roko simfonija ant ledo“
KUR – „Švyturio“ aren
Gruodžio 14 d. 19 val.

„Amber Quartet“
Ar girdėjote kaip skamba gintaras? „Amber Quartet“ – vienintelis pasaulyje pripažintų Lietuvos virtuozų kvartetas, grojantis išskirtiniais styginiais instrumentais, pagamintais iš tikro gintaro. Į „Amber Quartet“ susibūrė žinomi muzikos profesionalai, smuiko virtuozai Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė.
KUR – Klaipėdos kultūros fabrika
Gruodžio 14 d. 18.30 val.

Premjera! Andrzej Stasiuk „Naktis“
Andžej Stasiuk (Andrzej Stasiuk, g.1960 m.) yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų. Pjesė „Naktis“ pirmą kartą pastatyta 2005 m. Tai farsas, kuriame egzistencinis kartėlis persipina humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai.Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną.
KUR – Klaipėdos dramos teatre
Gruodžio 14 d.18.30 val.

„Amerikietiški ritmai ir keturi saksofonai“
Lietuvos kultūros pasididžiavimo Modesto Pitrėno vedamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras po metų pertraukos KKS vėl muzikuos kartu su saksofonų kvartetu „Signum“ (Vokietija)
Savo jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis „Signum“ jau keletą metų neša gaivų permainų vėją į Europos koncertų sales ir festivalius. Eksperimentavimo džiaugsmas ir įvairiapusiškumas atsispindi ne vien tik kvarteto atliekamose neįprastose programose. Keturis jaunus muzikus galima išgirsti atliekančius tiek klasikinius kūrinius kvartetui, tiek jų pačių sukurtas nuostabias gerai žinomų kūrinių aranžuotes, papildytas nauju įkvepiančiu skambesiu. Atlikdamas muziką nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, šis jaunas ansamblis papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 15 d., 12.00 ir 18.30 val.

Šiuolaikinio šokio ir muzikos spektaklis visai šeimai „Karalius Gruodis“
„Vaikystė kartais būna gyvenimo pabaigoje. Jei netikite, paklauskite paties mažojo karaliaus Gruodžio. Beje, jo galima klausinėti apie viską. Galima gulėti su juo balkone, žvelgti į žvaigždes ir kalbėtis apie nemirtingumą. Galima duoti debesims vardus. Galima žiūrinėti dėžutes, kuriose karalius laiko savo sapnus. Arba išeiti į miestą ir pamatyti tai, ko iki šiol niekada nematei…“ – rašoma Axelio Hacke‘s ir Michaelio Sowa‘s knygoje „Mažasis karalius Gruodis“.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 15 d.18 val.

Kalėdinės muzikos vakaras. Renginio partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė
KUR – buv. Šv. Jono bažnyčios a.
Gruodžio 16 d.

KALĖDINIAI RENGINIAI:
12 val. Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos dovana miesto bendruomenei: šviežia žuvienė ir šventinė košė (Teatro a.)
16 val. Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės dovana – kalėdinės muzikos vakaras (buv. Šv. Jono bažnyčios a.)
17 val. Prieškalėdinis renginys „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“. Renginio partneriai – klubas „Myliu save ir…taškas“, Klaipėdos demokratinė moterų kolegija (buv. Šv. Jono bažnyčios a.
Maži ir didelis kviečiami Šv. Kalėdų laukimą papuošti šviesos bei dieviško sielos skaidrumo simboliu – žibintu
Gruodžio 17 d. 12 val.

Samuil Maršak „Katės namai’“
Rusų rašytojas S. Maršakas (1887 – 1964) – vienas garsiausių visų laikų pasaulio pasakininkų. Jo kūryba iki šiol žavisi mažieji žiūrovai. Vienas mylimiausių spektaklių, statomas visame pasaulyje – „Katės namai“. Tai paprasta, smagi ir spalvinga istorija apie vieną išpuikusią šeimynėlę, per savo turtus ir pasipūtimą pamiršusią svarbiausią dalyką – širdies gerumą.
KUR – Klaipėdos dramos teatrasGruodžio 17 d. 13 val.

Lietuvos verslo kolegija kviečia – labdaringas bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“ (startas – Turgaus g. 21)
Šventinis bėgimas, kurio metu visos surinktos lėšos bus skirtos Maltiečiams. Registracijos pradžia – 11 val., renginio pradžia – 13 val. Jūsų lauks Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko aprangos nominacija. Trasa 2017 žingsnių Klaipėdos senamiesčiu: Turgaus g. 21 – Tiltų g. – Liepų g. – Laivų skersgatvis – Danės g. – Tiltų g. – Turgaus g. 21. Išankstinė registracija www.ltvk.lt/renginiai
Gruodžio 17 d. 17 val.

N-16 Premjera! Milan Markovič ,,Labas rytas, pone triuši!
„Labas rytas, pone Triuši“ – tai rinkos sąlygojamų šiuolaikinio meno ir visuomenės kritika, tai narcisistinių fantazijų analizė, istorija apie tarpgalaktinę draugystę, apie Budą ir drugelį, apie mažą paukštelį, nutūpusį ant peties, apie šunis, kates ir delfinus… (Milan Markovic)
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 19 d. 18.30 val.

„Valsų siuita“
Šaltą gruodžio vakarą skamba nuostabiai graži fortepijono muzika. Aplink viskas taip trapu, bet ir amžina: šerkšnas, žvaigždės, tobulas skambesys… Tolima artima muzika. Nauji seni susitikimai su fortepijono virtuozu Alexander Paley.
Jau daugiau nei trisdešimt kartų šio pianisto muzikavimas kerėjo ir stebino klaipėdiečius, skatindamas susimąstyti apie menininko aistrą muzikai, o ypač fortepijonui. „Prisilietimas prie klavišų man yra pats maloniausias dakykas gyvenime“, – sako pasaulyje pripažintas atlikėjas, kasmet noriai atvykstantis į Klaipėdą. A. Paley nuolat keliauja tarp namų Niujorke ir Paryžiuje bei koncertinių salių visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Jis savo repertuare turi daugiau nei penkiasdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, kelis šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių.
Charizmatiškasis pianistas, puošnusis Jean-Philippe Rameu ir romantiškasis Franzas Schubertas – itin gurmaniškas patiekalas melomanams!
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 19 d., 12 val.

Agnė Dilytė „Dėdės Tito džiazas“
Kai jūsų tėvai buvo tokio amžiaus, kaip dabar jūs, jie labai mėgo skaityti vieną tokią šaunią knygą „Oro duobė. Nelaisvėje“. Ją parašė garsus vokiečių rašytojas Peteris Hacksas. Tai linksma, juokinga ir šiek tiek išprotėjusi knyga apie mažos mergaitės Henrietės ir dėdės Tito nuotykius. Viskas, gana plepėti – žiūrime ir klausomės!
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 20 d. 12 val.

Agnė Dilytė „Dėdės Tito džiazas“
Kai jūsų tėvai buvo tokio amžiaus, kaip dabar jūs, jie labai mėgo skaityti vieną tokią šaunią knygą „Oro duobė. Nelaisvėje“. Ją parašė garsus vokiečių rašytojas Peteris Hacksas. Tai linksma, juokinga ir šiek tiek išprotėjusi knyga apie mažos mergaitės Henrietės ir dėdės Tito nuotykius. Viskas, gana plepėti – žiūrime ir klausomės!
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 20 d. 13 val.

Miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus
KUR – Teatro aikštėje
Gruodžio 22 d. 18.30 val.
„Džiaugsmingų šventų Kalėdų“
„Kalėdinės giesmės yra gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giemės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis. Ypatingą vietą koncerto programoje užims Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos“, kurias choras atliks su Klaipėdos kamerinio orkestro kvintetu ir soliste, „Auksinio balso“ konkurso laureate Lina Rastokaite. Klavesinu skambins Vilimas Norkūnas“, – apie būsimą programą pasakoja Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas bei dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 23 d. 12 val.

„Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“
Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo
KUR – Delfinariumas
Gruodžio 25 d.

KALĖDINIAI RENGINIAI. DĖMESIO! Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Išganytojo gimimo scena
KUR – Teatro aikštė
Gruodžio 25 d. 16 val.

Kalėdinis Klaipėdos kariliono koncertas
Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Juos tradiciškai kalbins Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius. Apvalanti ir stiprinanti varpų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitiems, džiaugsimės sulaukę
KUR – Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Gruodžio 26 d. 12 val

Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“
Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo.
KUR – Delfinariumas
Gruodžio 27 d. 8 val

Vilties žygis
KUR – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia. Daugiau informacijos tel. +37061002993
Gruodžio 28 d. 20 val.

Martynas Levickis „365“
KUR – „Švyturio“ arena
Gruodžio 28 d., 18.30 val.

„Šventiniai kaprisai“
Tik kartą per metus, o tiksliau – paskutinėmis jų dienomis – klaipėdiečiai turi progą išgirsti smuiko virtuozą Sergejų Krylovą ir jo vadovaujamą Lietuvos kamerinį orkestrą. Šiemet programoje „Šventiniai kaprisai“ jie atliks Wolfgango Amadeuso Mozarto, Segejaus Prokofjevo ir Niccolò Paganini kūrinius.
Su pastarojo autoriaus kūryba S. Krylovą sieja ypatingas ryšys. Smuikininkas mokėsi Kremonos muzikos akademijoje (Italija) pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganini kūrybą. Mokytojo patirtis S. Krylovui suteikė galimybę geriau susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 28 d. 19 val.

Auksinės klasikos ir miuziklų dainos Klaipėdoje!
Kas geriau išsklaido žiemos žvarbą ir sušildo mūsų širdis, jeigu ne jausminga, romantiška, veržli ir pilna pozityvios energijos muzika, sklindanti iš tikrų profesionalų sielų? Būtent tokio meno oazėje galės pabūti kiekvienas, apsilankęs prodiuserinės kompanijos „Arts Libera International“ organizuojamose koncertuose „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“, kur savo talentus sujungs aukščiausios klasės muzikai – jausmingo ir romantiško balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko virtuozas Zbignevas Levickis.
KUR – Kultūros fabrikas
Gruodžio 29 d. 18.30 val.

„Claros Schumann salonas. Valso triumfas“
XVIII amžiaus pabaigoje Vienoje pirmą kartą nuskambėjęs valsas užkariavo miestiečių simpatijas savo lengvumu, muzikalumu ir žavesiu. Nuo scenos jis netruko persikelti į pokylių ir šokių sales, sodų koncertus. Valsas ilgainiui pakerėjo visą Europą nuo Paryžiaus iki Sankt Peterburgo. XIX amžius atvėrė valsui kelią į visos Europos muzikinį gyvenimą, o Johanas Straussas jaunesnysis uždėjo jam karūną.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 30 d. 19 val.

Muzikinė pasaka visai šeimai „Tilidūda“
KUR – Žvejų rūmai
Gruodžio 30 d. 19 val.

Linas Adomaitis „Smėlio laikrodis“
KUR – Klaipėdos dramos teatra
Gruodžio 31 d. 15 val.

„Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“
Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo
KUR – Delfinariumas
Gruodžio 31 d. 18 val.

Merūnas „Gražiausios dainos“
KUR – „Švyturio“ arena
Gruodžio 31 d. 18.30 val.

 „Aistringos muzikos naktis“
Amžinosios klasikos gurmanus turėtų pradžiuginti žinia apie „Astringos muzikos naktį“ – paskutinį senųjų metų vakarą vyksiantį koncertą. Jis žada publiką pavergti ypač išraiškinga, jausminga smuiko, akordeono ir kamerinio orkestro atliekama muzika
Šiemet naujametinei programai Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus pakvietė drauge muzikuoti gerus orkestro draugus – smuikininką Vilhelmą Čepinskį ir akordeonininką Giuseppe Scigliano, atvyksiantį iš saulėtosios Italijos! Scenoje skleisis emocingas, temperamentingas ir nuoširdus muzikavimas, žavės aukščiausias solistų meistriškumas, orkestro profesionalumas ir darnus skambesys.
KUR – Klaipėdos koncertų salė
Gruodžio 31 d. 19 val.

Linas Adomaitis „Smėlio laikrodis“
KUR – Klaipėdos dramos teatras
Gruodžio 31 d. 23.30 val.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų.
KUR – Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Gruodžio 31 d. 24 val.

Naujametinis fejerverkas
KUR – Teatro aikštė (šaudoma iš Piliavietės)

2018 m. sausio 6 d., šeštadienis
DĖMESIO! Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Trijų Karalių atėjimo scena
KUR – Teatro a.

VEIKIANČIOS PARODOS

Iki sausio 6 d.

Paroda „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose“

Julija Daniliauskienė (1926–2009) – tautodailininkė, tarptautinį pripažinimą pelniusi popieriaus karpinių meistrė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiulė. Su jos vardu siejamas primirštos, tačiau XIX a. – XX a. pr. lietuvių buityje itin pamėgtos kūrybos – karpinių – klestėjimo laikas. 2008 m. J. Daniliauskienė didžiąją kūrybinio palikimo dalį (1 556 karpinius) padovanojo „Aušros“ muziejui. Jos kūrinių yra ir kituose Lietuvos bei užsienio muziejuose: Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kelmės krašto muziejuje, Domodedovo istorijos ir meno muziejuje (Domodedovas, Rusija), Rusijos valstybiniame etnografijos muziejuje (Sankt Peterburgas, Rusija).

KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

Kalėdiniai spektakliai su delfinais

Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant… delfinariumo stogo. Kartu su jais pasitiksime Kalėdų senelį. Tai spektaklis – ne tik ant žemės, vandenyje, bet ir ore! Unikali galimybė dar kartą dideliems ir mažiems išgyventi, pamatyti, patirti vienintelius Lietuvoje artistus, šokančius ore!

Gruodžio 21, 22, 26 d. – 12.00 val.

Gruodžio 16, 17, 23 d. – 12.00 ir 15.00 val.

Gruodžio 31 d. – 15.00 val.

Bilietai internetu – www.ljm.lt

KUR – LJM delfinariumas

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas
Rodyti daugiau Renginiai