Pradžia Pramogos Renginiai Latvijos nepriklausomybės dienai skirti nemokami renginiai Klaipėdoje

Latvijos nepriklausomybės dienai skirti nemokami renginiai Klaipėdoje

3 minutė(s) skaitymo
0
310

Lapkričio 17, 18 d. kviečiame drauge minėti Latvijos Nepriklausomybės dieną ir dalyvauti renginiuose. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) lapkričio 17 d. 17.00. filmo „Žmogaus vaikas“ (rež. Janis Streičas) peržiūra (filmas su lietuviškais subtitrais). Renginyje dalyvauja Latvijos Respublikos ambasadorius dr. Einaras Semanis. Vedėja – dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Lapkričio 18 d. 18.00 val. drauge su Klaipėdos Tradicinių šokių klubu ir Ogres (Latvija) kultūros centro tradicinių šokių klubo atstovais šoksime tradicinius latviškus ir lietuviškus šokius.

Filmas „Žmogaus vaikas“ buvo kuriamas sudėtingais 1991 m. Filmavimo pradžioje kūrybinė grupė nutraukė darbą ir išėjo į sausio barikadas ginti Nepriklausomybės, o paskutiniai epizodai rugių lauke vyko rugpjūčio pučo dienomis. Tai pirmasis latvių filmas, pristatytas „Oskaro“ apdovanojimui ir pirmasis filmas latgalių kalba. Nors „Oskaro“ statulėlės negavo, 1992 m. tapo Latvijos festivalio „Didžiojo Kristupo“ absoliučiu laureatu. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Andrejas Rudzinskis pripažintas geriausiu vaidmens atlikėju, o režisierius Janis Streičas pelnė visos tautos meilę už puikiai išreikštą nacionalinę tapatybę.

2016 m. latvių kino patriarchu tituluojamas Janis Streičas šventė savo 80 m. jubiliejų. Ta proga Latvijoje kino salės vėl prigužėjo jo meno gerbėjų, buvo rodomi geriausi darbai, be kurių neįsivaizduojama Latvijos kultūros raida. Režisierius yra  ne tik puikus menininkas, bet ir didelis Lietuvos bičiulis. Jis ne kartą svečiavosi Klaipėdos Etnokultūros centro ir Klaipėdos universiteto renginiuose, žavėjo savo iškalba, humoru, nuoširdumu, itin giliu menininko atsakomybės pajautimu.

Filmas „Žmogaus vaikas“ režisieriaus jubiliejaus proga buvo techniškai atnaujintas, o šiemet pasiekė Klaipėdą su lietuviškais subtitrais (vertė Dalia Kiseliūnaitė). Lietuvos žiūrovai turi puikią galimybę ne tik patirti nuostabų kino meno poveikį, apmąstyti abiem tautoms labai artimus nacionalinės tapatybės, humanistinius ir krikščioniškųjų vertybių klausimus, bet ir pasigėrėti nuostabiai kuriamais personažais bei paklausyti latgalių kalbos skambesio.

Renginiai nemokami.

kulturosuostas.lt informacija

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas
Rodyti daugiau Renginiai