Pradžia Pramogos Renginiai Kampanijoje už tvarų judėjimą – tarp daugybės miestų dalyvių ir Klaipėda

Kampanijoje už tvarų judėjimą – tarp daugybės miestų dalyvių ir Klaipėda

4 minutė(s) skaitymo
0
374

Dauguma pasaulio mokslininkų sutaria, kad transporto srityje miestų laukia vieni didžiausių ateities iššūkių – besiplečiantys miestai, didėjantis gyventojų skaičius, vis dažniau naudojami automobiliai užkemša gatves ir stipriai prisideda prie oro taršo. Greitas, patogus transportas ir švarus oras yra kiekvieno žmogaus lūkestis, todėl kasmet rugsėjo 16-22 dienomis yra organizuojama Europos judumo savaitė, kuria siekiama informuoti gyventojus ir įgalinti juos keisti judėjimo įpročius.

Šiandien prasidedanti tvaraus judėjimo kampanija yra didžiausia pasaulyje, joje šiemet dalyvauja net 2278 miestai ir miesteliai iš viso pasaulio. Europos judumo savaitė siekia skatinti miestų savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones ir siūlo gyventojams išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. Šiemet apie prisijungimą jau yra paskelbusi 41 Lietuvos savivaldybė, siūlanti įvairių interaktyvių veiklų, susitikimų, akcijų.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas pabrėžia tvaraus judėjimo naudą kiekvienam: „Alternatyvų automobiliui pasirinkimas ne tik tausoja orą, bet ir turi kitų privalumų – eidami pėsčiomis, mindami dviratį, riedėdami paspirtuku, riedučiais ar kitomis priemonėmis stipriname organizmą. Ilgesniems atstumams persėsdami į viešąjį transportą atkemšame gatves, todėl naudą patiriame ne tik asmeniškai, – ją junta ir visa miesto bendruomenė“, – teigia K. Navickas.

Šių metų tarptautinės kampanijos šūkis – „Dalindamasis pasieksi daugiau“ yra tarsi duoklė vis populiarėjančiai dalijimosi ekonomikai. Kad dalytis yra verta, įrodo ir Aplinkos ministerijos paskelbti konkursai, kurių metu už aktyvų įsitraukimą į Europos judumo savaitę – renginių gausą, pasiūlytas iniciatyvas – bus apdovanotos judriausios savivaldybės, mokymo įstaigos, darbdaviai, valstybės institucijos. Speciali nominacija skiriama ir priėmusiems iššūkį – didžiausią atstumą įveikusiems piliečiams.

Judumo savaitės kulminacija, kasmet sulaukianti daugiausiai dėmesio, – Diena be automobilio, minima rugsėjo 22 d. Jos metu žmonės raginami automobilį palikti aikštelėje ir kelionei į darbą, mokymo įstaigas ar kitas vietas rinktis transporto alternatyvas. Šiais metais trys didžiausi šalies miestai pasiūlys nemokamą viešąjį transportą: Vilniuje ir Klaipėdoje autobusais ir troleibusais nemokamai galės važiuoti vairuotojo pažymėjimą turintys keleiviai, o Kaune – visi keleiviai be išimties.

Europos judumo savaitė nuo 2002 m. organizuojama Europos Komisijos iniciatyva. Ministerijos tinklalapyje galite rasti daugiau informacijos apie kampaniją bei Lietuvoje organizuojamus renginius.

Visas nemokamų judumo veiklų Klaipėdoje sąrašas sąrašas yra čia

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas
Rodyti daugiau Renginiai