Pradžia Pramogos Renginiai Aukso vertės Kalėdos – „Kultūros fabrike“

Aukso vertės Kalėdos – „Kultūros fabrike“

5 minutė(s) skaitymo
0
370

Didžiosios metų šventės ne vienam asocijuojasi su dilema, ką gi dovanoti? Neretai kalėdinę nuotaiką trukdo pajusti laukimas prekybos centrų eilėse. Visgi, Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ (KUFA) visiems, kuriuos kamuoja panašios šventinės bėdos, siūlo alternatyvą ir jau antrus metus organizuoja renginių ciklą „Auksinis penktadienis HO HO HO“. Gruodžio 15 dieną lankytojai kviečiami jaukiai bei turiningai praleisti vakarą “Kultūros fabriko” erdvėse.

Auksinis šventinio laukimo penktadienio įvaizdis pasirinktas neatsitiktinai. Renginio metu KUFA lankytojams bus siūloma atkreipti dėmesį į tai, kas iš tiesų turi vertę: auksines akimirkas šeimoje, pofesionalių menininkų kūrinių įsigyjimą ir betarpišką bendravimą su jais, ar net auksine klasika netrukus tapsiančius naujausius kino filmus.

Jaukus menininkų ir auditorijos susitikimas aukcione

Pagrindinis penktadienio akcentas – 18 val. organizuojamas teatralizuotas meno kūrinių aukcionas ir parodos uždarymas. Nuo lapkričio vidurio KUFA erdvėse vyksta paroda „Intimus“, kurioje eksponuojami dviejų bendražygių menininkų darbai: Jono Arčikausko keramika bei Rimvydo Mulevičiaus piešiniai, akvarelė ir grafika. Dalį iš parodoje eksponuojamų darbų bus galima įsigyti šventinio aukciono metu. Aukcionas „Kultūros fabrike“ vyks pirmą kartą, tad tikimasi itin jaukaus ir šilto susitikimo – juk patys autoriai pristatys savo kūrinius ir tarsis dėl jų pardavimo sąlygų. Abu menininkai — vienmečiai, studijavę Vilniaus dailės institute. Oficialiai tai — jubiliejinė kūrybos ataskaita ir himnas draugystei.

Parodoje eksponuojamuose keramikos darbuose karaliauja ausies motyvas. Jį keramikas Jonas Arčikauskas aiškina taip: „Pagrindinį dėmesį skiriu menininko ir visuomenės susikalbėjimui, girdėjimui vienas kito. Ausis — motyvas, padedantis paliesti šią temą. Didžiąją dalį parodos sudaro keramika — muzikos instrumentai, fleitos, birbynės, taip pat klausyklos, artinančios mus prie išpažinties, tarsi apsivalymo aktas.“ J. Arčikauskas – žinomas lietuvių scenografas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, pats režisavęs ne vieną spektaklį yra ir puikus keramikas. Nuo 1973 dalyvauja parodose ir simpoziumuose Austrijoje, Čekijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Suomijoje. Sukūrė žymių scenografijų ir kostiumų teatro spektakliams Austrijoje, Danijoje, Japonijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Rusijoje, Švedijoje. Jo kūryboje taikiai sugyvena įvairių epochų stiliai, blizgesys ir kuklumas.

Mulevičius dirba vitražo, piešimo, akvarelės ir tapybos srityse. R. Mulevičiaus darbai visuomet išsiskiria ne tik itin meistrišku piešinio įvaldymu, bet ir stebinančiu realistiškumo ir fantasmagorijų deriniu. Tobulai įvaldytas raiškos metodas žiūrovui juose atveria vaizdingą realybės ir fantazijų pasaulį. Besiplėtojančios technologinės galimybės šiandien dalijasi erdve su tradicija, reikalaujančia ilgo darbo, kruopštumo, ir jau ne kiekvienas autorius gali likti tikrame kūrybiniame santykyje su tradicine, šimtmečiais patikrinta technika. R.Mulevičius dirba VDA Kauno fakultete, kur yra profesorius, vadovauja Piešimo studijai.

Aukcione kviečiami dalyvauti visi, norintys sau ar artimiesiems padovanoti išliekamąją vertę turinčią dovaną ir tuo pačiu pabendrauti su autoriais.

Kultūros fabriko informacija

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas
Rodyti daugiau Renginiai