Parodos

Išskirtinę lėlių parodą papildys Velykų ryto scena

Gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų išvakarėse, unikalią Aidos Raimondos Pečeliūnienės parodą – „Pasivaikščiojimas, po stebuklo laukiančią Jeruzalę“ papildys nauja – Velykų ryto scena. Buvusioje Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios vietoje įkurdinta paroda, pristato išskirtinę šventojo miesto istoriją.

Parodą papildys Velykų ryto epizodas
Unikali Klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės paroda – „Pasivaikščiojimas, po stebuklo laukiančią Jeruzalę“, kovo 31-ąja, 18 val. pasipildys „Velykų ryto“ scena. Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios vietoje įkurdinta 12 metrų ilgio paroda, pristato svarbiausius senosios Jeruzalės gyvenimo epizodus – „Jeruzalė“, „Erodo valdymas, gyventojų surašymas“, „Sinagoga“, „Amatai“, „Prekyba“, „Maisto gaminimas“, „Gyvulininkystė“, „Kedrono slėnis“, „Karavanų kelias“, „Užeiga“.

Velykų rytas. Laidojant Jėzų buvo labai skubama, nes tai buvo pasirengimo diena ir greitai artėjo Sabatas. Įnešę kūną į kapavietę, maždaug dešimties pėdų ploto patalpą, skubiai jį parengė palaidojimui. Savo mirusiuosius žydai balzamuodavo. Juozapas ir Nikodemas su savimi atsinešė didelį kiekį miros ir alavijo sulčių. Jie apvyniojo kūną tvarsčiais, sumirkytais šituose tirpaluose. Kai balzamavimas buvo užbaigtas, jie apie veidą aprišo nedidelį rankšluostį, kūną įvyniojo į drobulę ir  pagarbiai uždėjo jį ant lentynos kapavietėje. Kai tik kūnas buvo patalpintas į kapavietę, centurionas davė ženklą savo kareiviams, kad šie padėtų užridenti akmenį prie įėjimo į kapavietę.
Nuo penktadienio trečios valandos po pietų iki sekmadienio trečios valandos ryto prie kapo nieko nebuvo.
Sekmadienį, trečią valandą ryto prie kapo sugrįžo moterys, nes  nemanė, kad Jėzus buvo tinkamai paruoštas palaidojimui. Atėjo parinkusios įvairių rūšių aromatų ir aliejų, kad Mokytojo kūną deramai paruoštų. Tą ankstų sekmadienio rytą, jos rado Mokytojo kapą tuščią.
 Tekstą parengė parodos autorė Aida Raimonda Pečeliūnienė.

Visa senosios Jeruzalės amatų panorama – odininko, puodžiaus, batsiuvio,  alyvuogių spaudėjo, skalbėjo ir kt. dirbtuvės, preciziškai atkurtos  pagal išlikusius to meto istorinius liudijimus. Unikalią ekspoziciją sudaro 10 atskirų segmentų, kuriose – 124 žmonių figūrėlės, 45 vnt. gyvūnėlių.  Parodai panaudotas dirbtinis porcelianas, modelinas, keramika, audiniai, oda, vario skarda, medis, metalas.

VšĮ „Klaipėdos šventės” informacija

Žymos
Back to top button
Close
Close