Neringa

Neringoje bus siekiama didžiausios pasaulyje antklodės rekordo

Jau nuo šiandien 17.00 val. į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ kviečiama susipažinti su iniciatyva, prisidedančia prie didžiausios pasaulyje antklodės rekordo.
Idėja yra suburti etuziastus ir bendruomeniškai bei aktyviai palaikyti Kauną, laimėjusį Europos sostinės titulą 2022 m. Antklodę Europai Lietuvoje inicijuoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” projektas Fluxus Labs. Flux Lab komanda žada atvykti į miestus, kurie projekte dalyvaus aktyviausiai, susipažinti su antklodžių autoriais bei surinkti nunertus kūrinius bei pristatyti daugiau bendruomeniškų veiklų.
Gruodžio ir sausio mėnesį, kiekvieną antradienį, dirbtuvės lauks visų, norinčių išmokti naujų įgūdžių, pasimokyti nerti, prisijungti prie kūrybinio proceso. Tai puikus pretekstas dalintis istorijomis ir prasmingai praleisti laiką. Ilgais žiemos vakarais, kartu pavakaroti gali prisijungti ir miesto svečiai bei turistai. Ryšiai tarp žmonių yra fragmentiški, todėl viešos iniciatyvos kuria naujus ryšius bei skatina idėjų atsiradimą.
Kam patinka sklandančios ekologijos, tvarios ekonomikos, „ZeroWaste“ filosofijos – puiki proga tiesiog atnešti senus siūlus ar išardimui tinkančius mezginius.
Kam reikia racionalesnių argumentų – smulkioji motorika aktyvina smegenų centrus, yra padeda kurti naujus neuronų tinklus, neuroplastiškumas yra viena aktualiausių temų.
APIE PROJEKTĄ „ANTKLODĖ EUROPAI“
„Antklodė Europai“ – tai tinklas bendrystei. Europa – tai vienas didelis įvairių raštų, siūlų ir technikų nėrinys, kitaip tariant, viena didelė įvairių žmonių šeima. Visi esame skirtingi, tačiau turime vieną tikslą – antklodę Europai, kuri apglėbs, sušildys, kvies kurti ir pažinti.
Projektas, gimęs Nyderlanduose, Leeuwarden mieste, siekia nunerti didžiausią pasaulyje antklodę. Tai ne tiesiog rekordo siekimas, bet ir bendrumo kūrimas. Didžiausią pasaulyje antklodę sudarys net 10 tūkst. antklodžių iš viso pasaulio, kuriose tilps dar daugiau pokalbių, nuotykių, istorijų ir pažinčių. Po projekto antklodės keliaus į labdaros organizacijas ir bus perduotos tiems, kuriems jų labiausiai reikia.
„Antklodė Europai“ negali nepavykti, nes visur yra žmonių, mokančių nerti ir galinčių to išmokyti kitus! Spalvos, raštai, siūlai ar medžiagos – jūsų fantazijos reikalas, svarbiausia, kad ją sutalpintumėte į 140×200 cm formatą. Skatiname naudoti savo turimus senus nenaudojamus siūlus ar ardyti nenešiojamus storo siūlo megztinius. Pradėti galima nuo 10×10 cm kvadratėlių, juos jungiant į 20×20 cm, 70×100 cm dalis. Antklodės kūrimo procesu (pasakojimo, nuotraukų ar video formatu) kviečiame dalintis viską siunčiant el. pašto adresu [email protected], ar facebook platformoje pridėjus #antklode ir #fluxuslabs .
Savo sukurtą antklodę iki kovo 15 d. atneškite į „Kaunas 2022“ biurą, esantį kultūros centre „Tautos namai“ (Vyrtauto pr. 79), šalia prisegę savo vardą ar kolektyvo, kuriame nunerta antklodė pavadinimą bei papildomą informaciją, kuria norėtumėte pasidalinti kartu su antklode. 2018 m. Sausio-Vasario mėnesį planuojame atvykti į miestus, kurie projekte dalyvaus aktyviausiai, susipažinti su antklodžių autoriais bei surinkti nunertus kūrinius.
Jūsų nunerta antklodė vėliau taps parodos eksponatu Kaune, o galiausiai keliaus į Leeuwardeną, kur prisidės prie didžiausios pasaulyje antklodės rekordo.

Parengta pagal Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro informaciją
Žymos
Back to top button
Close
Close