Pradžia Naujienos Miestiečiai „Metų klaipėdiečio” rinkimai: pakylėti gerumo ir svajonių sparnų

„Metų klaipėdiečio” rinkimai: pakylėti gerumo ir svajonių sparnų

11 minutė(s) skaitymo
0
562

22-ieji „Vakarų ekspreso” organizuojami „Metų klaipėdiečio” rinkimai šįkart buvo lydimi ir jaunųjų klaipėdiečių rankų šilumos – keturių uostamiesčio mokyklų mokiniai entuziastingai iš popieriaus lankstė renginio dekoracijomis tapusius baltus paukščius, ant kurių vėliau užrašė linkėjimus savo gimtajam miestui, visiems jo žmonėms ir šiemetinių rinkimų nominantams bei laureatams.

Viešbutyje „Amberton Klaipėda” lapkričio 24-osios vakare įvyko „Metų klaipėdiečio” apdovanojimų ceremonija. Jos metu tradiciškai buvo paskelbta, kas, „Vakarų ekspreso“ skaitytojų nuomone, šįkart nusipelnė Garbės klaipėdiečio, Meniškos sielos, Jaunojo talento vardų ir apdovanojimo „Už metų nuopelnus”.

Nominantus ir laureatus tradiciškai pagerbė Klaipėdos miesto vadovai ir kiti garbingi svečiai.

Rinkimų sistema

„Vakarų ekspreso“ redakcija šiemet vėl kvietė klaipėdiečius pareikšti savo nuomonę ir siūlyti kandidatus keturioms „Metų klaipėdiečio” nominacijoms.

Įvairiose meno srityse puikių rezultatų pasiekusiam miestelėnui skiriama nominacija „Meniška siela”.

Perspektyvūs, veiklūs, talentingi jaunieji klaipėdiečiai pagerbiami „Jaunojo talento” titulu.

Nominacijai „Už metų nuopelnus” buvo galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino Klaipėdą, o nominacija „Garbės klaipėdietis” skiriama tam miestiečiui, kurio visas gyvenimas yra skirtas mūsų miesto keitimui į gražesnę ir šviesesnę pusę.

Nuo spalio pabaigos „Vakarų ekspreso” skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai šioms nominacijoms pasiūlė per 60 klaipėdiečių ir 6 kolektyvus bei organizacijas. Į antrąjį rinkimų etapą, kurio metu vyksta balsavimas, kiekvienoje nominacijoje pateko po tris dažniausiai siūlytus nominantus.

Tradiciškai buvo galima balsuoti ir internetu, ir pildant dienraštyje spausdintus kuponus. Pastarasis balsas buvo prilygintas dešimčiai internetinių.

Laureatai

Garbės klaipėdiečiu šiemet tapo po mirties už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu nominuotas filosofas Leonidas Donskis. Už jį iš viso buvo atiduoti 1 739 balsai.

Tarp šių nominantų buvo ir už vadovavimą senjorų šokių kolektyvui „Klaipėdos zunda” bei tarptautinių senjorų šokių festivalių organizavimą, Klaipėdos ir visos Lietuvos reprezentavimą nominuota Irena Toliušienė.

Trečiasis nominantas – Petras Bielskis, skaitytojų nominuotas už sovietų lagerių nepalaužtą dvasią, už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, lietuviškojo teatro tradicijų puoselėjimą, sukurtą unikalų liaudiškųjų klojimo teatrų tinklą.

„Meniškos sielos” nominantais šiemet buvo tapę sėkmingai šiais metais susibūrusiam Klaipėdos jungtiniam jaunimo simfoniniam orkestrui vadovaujantis Tomas Ambrozaitis, aklas, kurčias ir nebylus Klaipėdos globos namų gyventojas Aleksandras Golikovas, sukūręs didžiulį velykinį kiaušinį ir stebinantis kitais įspūdingais savo darbais, bei Klaipėdos jaunimo teatras (už tai, kad sugeba sukurti kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius, nepaisydamas finansinio nepritekliaus). Teatralai ir tapo šios nominacijos laureatais – už juos buvo atiduoti 2 404 balsai.

Šių metų Jaunuoju talentu buvo paskelbtas Skirmantas Mizgiris – Klaipėdos turizmo mokyklos 3 kurso virėjo specialybės mokinys, iš Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) profesinio meistriškumo konkurso parvežęs aukso medalį.

Kartu su juo buvo nominuoti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose laurus skinantys J. Karoso muzikos mokyklos pianistai Kristupas Klimkaitis, Jokūbas Žvaliauskas, Goda Rudytė, Gabrielė Zinkutė ir Eglė Leščiūtė bei penkis šimtukus iš brandos egzaminų gavęs, Tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje sidabro medalį iškovojęs Nikita Pajanok.

Apdovanojimas „Už metų nuopelnus” įteiktas žvejui Tomui Navalinskui, parodžiusiam iniciatyvą išgelbėti nusausinto Laukžemių tvenkinio žuvis ir subūrusiam žvejų savanorių komandą, kuri tai padarė.

Pastarajam apdovanojimui dar buvo nominuotas ir jauniausiu Rio parolimpinių žaidynių irkluotoju tapęs bei 10-ą vietą užėmęs ir savo asmeninį rezultatą pagerinęs Augustas Navickas.

„Vakarų ekspreso” skaitytojai savo balsais buvo įvertinę ir policininkus Ernestą Stonkų bei Aidą Karmoną, ne tarnybos metu išgelbėjusius viešoje vietoje iš gyvenimo pasitraukti sumaniusio senolio gyvybę.

Nuoširdi padėka

„Vakarų ekspreso” redakcija nuoširdžiai dėkoja partneriams, kurių dėka „Metų klaipėdiečio” rinkimus vainikavo gražus vakaras: renginio mecenatui „Vakarų medienos grupei”, globėjui UAB „Švyturys-Utenos alus”, generaliniam rėmėjui – darbų saugos konsultacinei įmonei „Sabelija”, didžiajam rėmėjui „Limarko” grupei, rėmėjams UAB „Solorina”, Jūrų krovinių kompanijai „Bega”, AB „Smiltynės perkėla”, „Klaipėdos baldams”, statybos įmonei „Arkada”, saugos tarnybai „Argus”, „Fortum”, „Mūsų laikas”, prekybos ir pramogų sostinei „Akropolis”, „Linartikai”, individualių namų kvartalui „Pagoniškės”, „IDEA Group”, viešbučiui „Amberton Klaipėda”, „3D stikle”, „Transkonai”, sodo centrui „Frezija”.

Taip pat padėkos žodžius „Vakarų ekspresas“ taria renginių organizatoriui „Promo Plius”, nuostabius paukščius iš popieriaus lanksčiusiems Klaipėdos Martyno Mažvydo, „Smeltės”, Maksimo Gorkio ir „Vyturio” progimnazijų mokiniams bei jų mokytojoms Deimantei Vaišnoraitei, Dalijai Krogertei, Ilonai Mačiulaitienei, Ritai Lavrinenkovienei, Evaldai Enzinaitei, Marinai Siličevai, Irinai Kolbasovai ir Rožei Mingilaitei.

Už puikią šventinio vakaro nuotaiką redakcija yra dėkinga visiems svečiams ir pianistui Sauliui Šiaučiuliui, vokalistei Paulinai Skrabytei, renginio vedėjui Remigijui Ambrulaičiui, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto solistams Ričardui Jankevičiui, Mantui Černeckui, Simonui Laukaičiui ir Beatai Molytei-Kulikauskienei, solistui Rokui Spalinskui ir teatro vadovui Jonui Sakalauskui, Aušros Krasauskaitės baleto studijos balerinoms, Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniui K. Klimkaičiui, roko grupei „Barzdoti vyrai”, „Grock” studijos vadovui Linui Švirinui ir jo auklėtiniams, grupei „Swingulingu”.

Balsavimo rezultatai

Garbės klaipėdietis

Leonidas Donskis – 53 balsai kuponais (virsta 530 balsų) ir 1 209 internetu. Iš viso – 1 739.

Irena Toliušienė – 83 balsai kuponais (virsta 830 balsų) ir 888 internetu. Iš viso – 1 718.

Petras Bielskis – 640 balsų (visi – internetu).

Meniška siela

Klaipėdos jaunimo teatras – 1 balsas kuponu (virsta 10 balsų) ir 2 394 internetu. Iš viso – 2 404.

Tomas Ambrozaitis – 2 balsai kuponais (virsta 20 balsų) ir 1 848 internetu. Iš viso – 1 868.

Aleksandras Golikovas – 15 balsų kuponais (virsta 150 balsų) ir 244 internetu. Iš viso – 394.

Jaunasis talentas

Skirmantas Mizgiris – 198 balsai kuponais (virsta 1 980 balsų) ir 5 648 balsai internetu. Iš viso – 7 628.

J. Karoso muzikos mokyklos pianistai Kristupas Klimkaitis, Jokūbas Žvaliauskas, Goda Rudytė, Gabrielė Zinkutė ir Eglė Leščiūtė – 229 balsai kuponais (virsta 2 290 balsų) ir 5 029 internetu. Iš viso – 7 319.

Nikita Pajanok – 346 balsai (visi – internetu).

Nominacija „Už metų nuopelnus”

Tomas Navalinskas – 1 576 balsai (visi – internetu).

Ernestas Stonkus ir Aidas Karmonas – 1 balsas kuponu (virsta 10 balsų) ir 317 internetu. Iš viso – 327.

Augustas Navickas – 2 balsai kuponais (virsta 20 balsų) ir 261 internetu. Iš viso – 281.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  madeinklaipeda
Rodyti daugiau Miestiečiai

Leave a Reply

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Notify of