Pradžia Pramogos Teatras Naujųjų Metų išvakarėse – neprilygstamo grožio spektaklis „Maskaradas“

Naujųjų Metų išvakarėse – neprilygstamo grožio spektaklis „Maskaradas“

3 minutė(s) skaitymo
0
418

Vilniaus mažasis teatras kviečia jus į „Maskaradą“, su kuriuo pasitiksime 2017 metus. Rimo Tumino režisuotas spektaklis „Maskaradas“ bus rodomas Lietuvos nacionalinio dramos teatro salėje Naujųjų išvakarėse, gruodžio 31dieną, 18 valandą. Prekyba šventiniais bilietais ir dovanų kuponais ką tik prasidėjo.

Rimo Tumino spektakliai žiūrovus nuteikia šventiškai, leidžia patirti bemaž vaikiškai tyrą šventės džiaugsmą, tačiau „Maskaradas“, ko gero, pranoksta visus, čia yra ką veikti ir mąstančiam, ir grožio bei humoro ištroškusiam žiūrovui. Meilės istorija, kurios epicentru tampa pamesta apyrankė, apipinama įvairiausiais personažais – lošėjais, damomis, baroniene, kunigaikščiu, tarnais ir tais, kurių tiksliai neįvardinsi. Tai žmonės, kurie mus supa kasdien, kurie yra tyros meilės tarpininkai ir kenkėjai. Režisieriaus Rimo Tumino „Maskarado“ burtai kyla ne iš kaukių baliaus šėlsmo. Aktorių vaidyba, režisūra, scenografija perteikia vos akimirksnį trunkančią šventę ir nuolatinį jos ilgesį, neapleidžiantį dar ilgai pasibaigus spektakliui. Apibūdinti spektaklio atmosferą galima tokiais režisieriaus žodžiais: „Įsivaizduokite, kad esate Sankt Peterburge, kai lauke šaltukas, ledas – kai kur nuvalyta, kai kur labai slidu. Ir tame lede atsispindi žvaigždės. Jūs vaidinate tokioje scenoje, to meto Peterburge, esate tarp to miesto žmonių.“ Šie žodžiai ir labai tiksliai apibūdina patį Rimą Tuminą, kaip kūrėją, ir kartu taikliai nurodo kryptį, apie ką galvoja nuostabūs Lietuvos teatro aktoriai, pagrindiniai spektaklio herojai, išeidami į sceną ir kurdami šventės stebuklą.

Šventinio vakaro žiūrovai turės galimybę pamatyti rudenį atnaujintą M.Lermontovo „Maskaradą“, kuriame režisierius pakvietė vaidinti aktorius: Indrę Patkauskaitę, Agnę Šataitę, Agnę Kiškytę, Tomą Stirną, Tomą Kliuką. Šventiniame spektaklyje taip pat vaidins: Arvydas Dapšys, Vytautas Rumšas, Mindaugas Capas, Gediminas Girdvainis, Almantas Šinkūnas, Edmundas Mikulskis, Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys, Balys Latėnas, Jūratė Brogaitė, Rasa Jakučionytė, Vilija Ramanauskaitė.

Artimiausiu metu “Maskaradą” taip pat galima pamatyti Klaipėdos kultūros centre „Žvejų rūmai“ (lapkričio 4 d.), o Vilniuje jis bus rodomas Naujųjų Metų išvakarėse.

Rūta Jakimauskienė

  • Atidaromi atnaujinti „Žvejų rūmai“

    Žvejų rūmai naują renginių sezoną pasitinka pagražėję ir atsinaujinę. Jeigu išoriškai tai …
  • Teatro meno profesija būsimo studento akimis

    Spalio 21–22 dienomis Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedra ir Plungės kul…
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  madeinklaipeda
Rodyti daugiau Teatras

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of