Parodos

Dienovidžio skvere bus atidengtos 5 naujos skulptūros

Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga ir BAROTI galerija 2017 rugpjūčio 25 d. (penktadienį) 17 val. kviečia į Klaipėdos Dienovidžio skverą (Didžioji vandensg./Tomo g.) atidengti penkias naujas skulptūras, sukurtas meno projekto „Viešas dialogas III” metu ir skirtas „Klaipėdai – Lietuvos kultūros sostinei”.

Skulptūrų autoriai : Remigijus Sederevičius (Kaunas), Jurgita Jasinskaitė (Vilnius), Vilmantė Žegulytė (Panevėžys), Audrius Janušonis (Alytus), Egidijus Radvenskas (Panevėžys).

Tai tęstinis skulptūrų kūrimo ir eksponavimo Klaipėdos miesto erdvėje projektas.
Jau pirmojo projekto patirtis parodė, kad Klaipėdai labai reikalingos tokios viešos akcijos-parodos: jos suteikia miestui naują kultūrinę erdvę, bei pratina plačiąją publiką prie įvairiapusės šiuolaikinio meno raiškos. Maža to, tokios parodos po atviru dangumi labai pagyvina senamiesčio vaizdą ir gyvenimą, todėl didele dalimi prisideda prie Klaipėdos senamiesčio gaivinimo problemų sprendimo. Tai paskatino 2014 m. surengti projektą „Viešas dialogas II”, kurio metu penki Lietuvos dailininkai kūrė akmens masės skulptūras, kurios ir šiandien puikuojasi Klaipėdos „Dienovidžio” skvere. Šiandien jau drąsiai galima pasakyti, kad miesto visuomenė ir svečiai labai teigiamai įvertino tokių meninių akcentų atsiradimą mieste, nes per tris metus nei viena skulptūra nebuvo nei pažeista , nei sugadinta, nors eksponuojamos jos yra visą parą po atviru dangum be jokios apsaugos. Klaipėdos turizmo centras įtraukė šį skulptūrų ansamblį į lankytinų vietų mieste sąrašą. Čia tikrai nestinga miesto svečių ir miestelėnų, kurie labai noriai įamžina save neįprastų ir originalių skulptūrų fone.
Žinant, kad Lietuvos miestų infrastruktūrai ypatingai trūksta modernaus ir žaismingo meno apraiškų, o 2017 m. „Lietuvos kultūros sostinė Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas” , KADS ir Baroti galerija tęsia pradėtą Klaipėdos senamiesčio kultūrinimo idėją, surengdami projektą „Viešas dialogas III”. Jo metu 5 dailininkai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Panevėžio kūrė akmens masės skulptūras jūrine tema, kurios bus atidengtos rugpjūčio 25 d. 17 val. senamiestyje , Dienovidžio skvere ir papildys ten esnčių akmens masės skulptūrų ekspoziciją po atviru dangum.

Po skulptūrų atidengimo ceremonijos visus kviečiame į Baroti galeriją (Aukštoji g. 1, Didžioji vandens g. 2, Klaipėda ) , kur 18 val. atsidarys Vilmanto Marcinkevičiaus (Vilnius) tapybos paroda „Naivūs lakštingalų liežuvėliai” .

„Kartais intensyviai ryški, o kartais nudylanti į sfumato. Kartais tiesmuka, o kartais apipinta metaforomis. Kartais erotiška, o kartais dievobaiminga. Daugiabriaunė, tačiau visada turinti savo asmeninę istoriją. Tokia yra Vilmanto Marcinkevičiaus tapyba.

Baroti galerijoje Vilmantas pristato parodą „Naivūs lakštingalų liežuvėliai”. Joje eskponuojami įvairių laikotarpių menininko darbai, kurie dar niekada nebuvo rodyti Lietuvoje. Kadangi tapytojas jau beveik du dešimtmečius glaudžiai bendradarbiauja su danų galerija NB galleri, visi naujausi jo kūriniai visų pirma keliauja į Daniją. Tad Baroti galerijos lankytojai turi gerą progą pamatyti ką tik iš Danijos sugrįžusį Vilmanto tapybos darbų rinkinį.

V. Marcinkevičius – išsiskiria iš savo kartos kūrėjų. Jo tapybos koloritas pribloškia efektingais kontrastingais spalvų deriniais. Derindamas mėlyną su geltona, mėlyną su raudona, geltoną su žalia, menininkas sukuria netikėtus koloristinius sprendimus, kurie emociškai labai stipriai veikia žiūrovą. Paradoksalu, tačiau Vilmanto kūryboje slypi kažkokia „mistinė formulė” – įžūlūs spalvų deriniai nedirgina. Nepriklausomai nuo siužeto, iš paveikslų sklinda ramybė ir vibruoja tik teigiamos optimizmo bangos.

Analizuojant Vilmanto kūrybą, būtina išskirti dar vieną momentą – menininkas meistriškai lieja akrilą ir aliejinius dažus ant drobės, tarytum dirbtų su akvarele. Tai taip pat vienas jo išskirtinumo požymių. Sodrios dažo dėmės persidengia su skaidriomis, plonos linijos perauga į plačius potėpius, dažo nuvarvėjimas sukuria „gyvo” paveikslo efektą. Nepalikdamas abejingų, meno kūrinys įtaigiai bendrauja su žiūrovu.

Pradedant ankstyvąja, ir baigiant šiandienine menininko kūryba, ryškėja svarbiausi motyvai Vilmanto tapyboje – žmogus, moteris, žvilgsnis, lytiškumas. Paveikslų siužetuose dažnos retrospektyvios asmeninio gyvenimo, vaikystės/paauglystės scenos, erotiškos, socialinės, provokuojančios temos. Menininko tapomų žmonių, ypač moterų, šventųjų ir „neįšventintųjų” atvaizduose netrūksta seksualumo, gaivališkumo, agresijos, tyrumo, o kartais ir vulgarumo. Vilmanto kūryboje apstu jausmų ir įtraukiančių emocingų scenų.

Baroti galerijoje pristatomų darbų istorijos ir laikotarpiai skirtingi. Čia rasite ir portretų, ir mitinių būtybių, ir aktų, ir siužetinių darbų. Visus juos jungia išskirtinis, Vilmantui būdingas potėpio lengvumas, koloristiniai sprendimai bei tematika. Vienas pagrindinių parodai atrinktų darbų – „Naivūs lakštingalų liežuvėliai” yra visos šios parodos leitmotyvas – užuomina į žmonių jausmus bei tarpusavio santykius, nuoširdumą, atvirumą ir abejingumą bei melą. Pasirodo, Prancūzijoje lakštingalų liežuvėliai – ypatingas delikatesas. Būtent ši žinutė ir yra metafora, lydinti parodoje pristatomus kūrinius – ši paroda yra apie taiką, balansą ir harmoniją, apie žmones, apie mus. Apie tai, kad privalome būti sąžiningi patys sau bei aplinkiniams, ir apginti savo pozicijas, nes, priešingu atveju, gali ištikti lakštingalų liežuvėlių likimas – „arba tu juos, arba jie tave””. / Julija Dailydėnaitė/.

Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.

Žymos
Back to top button
Close
Close